اگر حیوانات مذهبی داشتند در آن انسان ، شیطان بود

images (12)

انسان تنها جانوریست که جانوری دیگر را به عنوان حیوان خانگی نگاه می دارد و نیز تنها جانوری که حتی زمانی که گرسنه نیست به حیوانات دیگر یورش می برد و نیز تنها حیوانی که حیوانات دیگر را استثمار می کند تا از ایشان استفاده نماید.
تنها حیوانی که حیوانات دیگر را برای عقاید و خدایانش قربانی می کند و به این ها نیز بسنده نمی کند. شکنجه و آزار حیوانات، نابودی زیستگاهشان، دستکاری ژنتیکی و بهره کشی از آنها ستم به طبیعت است و این ستم به طبیعت در آینده ای نه چندان دور گریبان خود ما را خواهد گرفت.
images

همان طور که امروز هوا پر از ریز گرد است و نفس نمی شود کشید و این بازخور همان سدسازی هاست که به امید کشاورزی بهتر تمام آب را از زمین دریغ کردیم و خاک را نابود ساختیم، نتیجه آزمایشات ما بر روی باکتری ها و ارگانیسم های دیگر نابودی خودمان است .

نه دوست عزیز ! از فیلم های علمی و تخیلی با شما حرف نمی زنم . در سال 1994 بر اثر حمله زنبورهایی که از آزمایشگاه گریخته بودند، 1863 نفر جانشان را از دست دادند و امروزه گزش و حمله این حشرات سالانه جان دست کم 200 انسان را در قاره آمریکا می گیرد .

بر اثر دستکاری ژنتیک گیاه ذرت ، که آن را در برابر آفات مصون نگاه دارد ، نیتروژن خاک در سال 2008 افزایش یافت و با ورود این نیتروژن اضافی به آب ، سرخس ها هم دچار جهش ژنتیکی شده و در طول یک سال فقط 15 میلیون قطعه ماهی نابود شده و 15 گونه جانوری به کل منقرض گردید !

سالانه میلیون ها غاز و بوقلمون برای کریسمس پروار می شوند و کشته می شوند ، در حالیکه 75 درصد گوشت آن دور ریخته می شود!

ماهی های قرمز هفت سین که یا خودشان دسته دسته می میرند یا با خوردن حیوانات دیگر طبیعت را نابود می کنند .
گوسفندان و حیوانات دیگری که کشته می شوند تا ما از بدی و طالع نحس بگریزیم …

images (14)

در حالی که ما وحشتناک ترین اشتباه تکامل هستیم ، هیولاهایی که طراحی شده اند برای کشتار و بی رحمی و قساوت و نسل به نسل روش های جدید کشتار را می آموزیم و بهینه می کنیم .

images (9)

از این دست آمار زیاد است اما به یاد داشته باشیم :

حیوانات درد و رنج را می فهمند آن ها هم مثل من و تو دستگاه عصبی دارند.

images (11)

پوست کندن حیوانات و استفاده از چرم ، برای من و تو شخصیت نمی آورد.
قربانی کردن حیوانات باعث خشنودی هیچ خدا و حضرتی نیست و نشانه توحش است.
کتک زدن و شکنجه و آزار حیوانات باید متوقف شود.
رسوم وحشیانه ، نشانه تمدن نیست نشانه ستمگری و نادانیست.

نویسنده: محسن الوان ساز، نویسنده شاعر مترجم و پژوهشگر

3 Comments on "اگر حیوانات مذهبی داشتند در آن انسان ، شیطان بود"

  1. چقدر خوشحالم که آگاهی به حال و وضعیت حیوانات و همچنین به اعمال ناآگاهانه و در بسیاری موارد سبعانه ی بشر روز بروز داره بیشتر در میان مردم گسترش پیدا میکنه. مقاله هایی از این دست و وب سایتها و گروههایی از ایندست هم نشانه ی این گسترش و هم در خدمت انتشار هر چه بیشتر این آگاهی هستند
    بیایید هر چه در توان داریم در راه گسترش این عقیده بگذاریم که انسان مالک زمین و طبیعت و حیوانات نیست. انسان مالک حیوانات نیست. انسان تنها بخشی از طبیعت و حیات است. تنها بخش کوچکی در کنار تمام موجودات دیگر.

  2. متشکرم از متن تامل برانگیز شما. ای کاش می شد همه مردم رو هرچه سریع تر آگاه کرد و وجدانشان را بیدار کرد تا این فجایع و ستمگری به پایان برسد.

  3. متن بسیار زیبایی بود…امیدوارم همه ی ما در عمل به این جملات برسیم،نه در شعار…

Leave a comment

Your email address will not be published.


*