منبع: http://www.interniche.org/en/conscientious/testimonies/Dr.Jennifer_Kissinger
مترجم: سارینا قدسی، دانشجوی دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علوم تحقیقات

 

در سال ۱۹۸۹، جنیفردر حالی که مشغول تحصیل در مقطع  لیسانس خود را در رشته بیوشیمی دانشکده Ohio’s Antioch بود، داخل ساختمان مرکزی دانشجویان، The Animal Center را تاسیس کرد، که درآن به ترویج عقاید مربوط حقوق حیواناتی و گیاهخواری پرداخته میشد.

در سال ۱۹۹۰ او مسؤل اجرا , پیاده سازی یک روش جایگزین دانشکده اوهایو شد.

به عنوان یک دانشجوی وظیفه شناس سال ۳ جنیفر به گرفتن زندگی حیوانات سالم و بی گناه، برای آموزش و یادگیری در ازمایشگاه های جراحی، اعتراض کرد.

بعد از نزدیک ۱ سال درخواست کردن از دانشکده  و مدیران برای کسب اجازه برای یادگیری جراحی با روش های جایگزین با شفقت، به او گفته شد که درخواست او رد شده و اگه در آزمایشگاه ها شرکت نکند، اخراج خواهد شد.

جنیفربا  کمک  Professor Gary Francione, Director of the Rutgers School of Law Animal Rights Law Clinic بر  علیه دانشگاه طرح دعوی در دادگاه تنظیم کرد.

در عرض ۵ ماه دانشکده  برنامه ای برای جنیفر و هر دانشجویی که نکشتن حیوانات و آزار ندادن آن ها را در طول دوره  آموزش دامپزشکی انتخاب کرده اند، ترتیب داد.

گزیده ای از Anonymous 1997:

” بعد از جایگزینی : مصاحبه ای با یک دانشجوی سابق ”

جایگزین ها در آموزش دکتری دامپزشکی

س : دکترکیسینجر، دلیل شما برای دنبال کردن روش جایگزینی چه بود؟

ج: دلایلی که باعث شد من این مسیر رو انتخاب کنم، ریشه دراحترام من به زندگی حیوانات دارد. از آنجایی که روش های مرسوم آموزش،  به  کشتن حیوانات سالم و بی گناه ختم میشد، برای من سخت بود  که خودم را راضی کنم که  در این کلاس ها شرکت کنم. فقط کافی بود تا نگاهی به دانشکده های پزشکی  بکنم تا متوجه بشوم که روش های سنتی دانشکده های دامپزشکی تاریخ گذشته و بدوی هستند.

دانشجویان پزشکی از روی اجساد و مدل ها آموزش میبینند. و  با شرکت در عمل های جراحی که زیر نظر مستقیم جراحان صورت میگیرد. تا وقتیکه خود تجربه کافی را برای ایفا نقش خود به عنوان یک جراح به دست آورند. اگر این روش برای جراحان انسانی کارآمد است، پس برای دامپزشکان هم باید مفید باشد.

س: از روش آموزشی خودت و تفاوت اون  با روش سنتی به ما بگو.

ج: در روش سنتی، ۱۰ عمل جراحی انجام میشود و یک حیوان به هر ۳ دانشجو،  اختصاص داده میشود و حیوان بعد هر عمل کشته میشود.

دانشجویان به صورت چرخشی در نقش یک جراح مقدماتی ، دستیار جراح  و یک بیهوش کننده ظاهر میشوند که این به این معنی است که هر دانشجو برای ۳ یا ۴ بار به عنوان جراحی مبتدی، نقش می پذیرد.

به این ترتیب بدون انجام دادن خیلی از جراحی های روتین، فرد به عنوان یک جراح، فارغ التحصیل میشود.

به عنوان یک دانشجو که به شیوه جایگزینی آموزش می بیند، من روی ۲۰ حیوان زنده جراحی داشتم، درحالی که دیگران روی ۶ یا ۷ حیوان زنده به عنوان جراح یا دستیار جراح شرکت داشتند. من نه تنها به عنوان یک جراح در جراحی های ضروری حضور داشتم ، بلکه هر جراحی رو ۳ بار هم تکرار کردم. یک مرتبه روی جسد تمرین میکردم. بعد در جراحی یک بیمار واقعی، که بیشتر در بیمارستان دامپزشکی که در منطقه وجود داشت، به عنوان کمک شرکت میکردم. و در آخر تحت نظارت یک جراح، جراحی رو به طور کامل انجام میدادم.
در روش سنتی ، برای هر دانشجو ۲ یا ۳ استاد حضور داشت. اما من هر جراحی را تحت نظارت یک جراح انجام دادم.

من ۲ عمل جراحی بسیار مهم و ضروری گاسترتومی و سیستوتومی  را روی یک سگ بیمار به نام (( تیفانی )) با رضایت کامل صاحبش انجام دادم. تیفانی به من تجربه با ارزشی هدیه داد،  نه تنها به قیمت زنده ماندنش، بلکه به قیمت زندگی طبیعی تا آخر عمر.

س: ایا تو فکر میکنی دنبال کردن روش جایگزین، روی توانایی های تو در پیدا کردن کار تاثیر داشته؟

ج: این یکی از بزرگترین نگرانی هایی است که یک دانشجوی دامپزشکی با آن روبرو می شود که با درپیش گرفتن دوره جراحی های جایگزین، چطور کارفرمایان اینده با این اموزش غیرسنتی روبرو میشوند.

در مورد خودم، حس میکردم که توانایی ام در جراحی با سایرکسانی که تازه فارغ التحصیل شدند، قابل مقایسه است و در اولین مصاحبه هایی که انجام دادم، به من پیشنهاد کار شد.

س: تو شخصا چه حسی در مورد توانایی های جراحی خودت داری؟

ج: من فکر میکنم  به عنوان یه دامپزشک، موفق هستم. نظرکارفرمایان اینطور بوده :
(( دکتر کیسینجر، بهتر از توقعات ما عمل کرده و ما برای او ارزش زیادی قایلیم.))
(( من توصیه اکید دارم که دکتر کیسینجر را برای دوره تخصصی جراحی انتخاب کنید.))
س:   تاثیر بلند مدت روش جایگزین آموزش جراحی  روی تو چه بوده است؟

ج: به خاطر متفاوت بودن تجربه من با حالت نرمال آموزشی، مجبور بودم تعهد و غیرت زیادی به خرج بدهم تا شکست نخورم. من اشتیاق خاصی برای اثبات خودم داشتم. من می رفتم تا تبدیل به بهترین جراح بشوم تا ثابت کنم  که بدون کشتن حیوانات بی دفاع هم ، می توان موفق شد. این نوعی از اشتیاق واقعی است که می تواند تو را به سمت چیزای بزرگ هدایت کند. ما به خودمان و به حیواناتی که عمرمان را به مراقبت از آنها اختصاص داده ایم، مدیون هستیم.

Dr.Jan McGough,seattle,Washington:

من ۲ سال با دکتر کیسینجر  کار کردم. میتونم بگو اون یکی از شایسته ترین جراح هایی است که تا حالا دیدم. اون آناتومی را خیلی خوب می دونه و  روش کارش عالی است. من از اآوزش جراحی که او دیده است، بسیار راضی هستم.

Dr.Cady Barns, turner,Maine:

دکتر کیسینجر مهارت های فوق العاده ای در کار با بافت ها داره. روش جراحی او در مقایسه کسانی که من با آنها کار کردم بی شک بالاتر است.