ترجمه: امین حمزه ئیان

بنیاد دکتر هادوِن (Hadwen Trust) از موسسات خیریه تحقیقات پزشکی پیشرو در بریتانیا است. این موسسه منحصراً ترویج دهنده شیوه های آزمایش غیر حیوانی به عنوان جایگزین حیوانات آزمایشگاهی است و در سال ۱۹۷۰ میلادی (با شماره ثبت ۲۶۱۰۹۶) تاسیس شده است. فعالیت های انجام شده توسط بنیاد دکتر هادون برپایه منافع انسان و حیوانات به همراه توسعه علوم قابل اعتماد و مرتبط است.

از نمونه کارهایی که توسط بنیاد دکتر هادون صورت گرفته است می توان به بررسی و تحقیقات نوآورانه با کیفیت بالا به همراه اصول محکم اخلاقی و علمی اشاره کرد. پروژه هایی که از بنیاد دکتر هادون کمک های مالی دریافت می کنند دامنه ای از صرع، اسکلروز متعدد، سرطان پستان  و پوست، مننژیت، آسم،  دیابت  و آزمون مواد مخدر، ورم مفاصل، بیماری پارکینسون،  آسیب ریه، سیاه سرفه، تست واکسن، دندانپزشکی، بیماری قلبی، بیماری های گرمسیری، رشد جنین، تومورهای مغزی و ایدز را در بر می گیرند.

بنیاد دکتر هادون به عنوان یک مقام برجسته بین المللی در زمینه جایگزین سازی حیوانات آزمایشگاهی به رسمیت شناخته شده است و فعالانه از طریق سیاست های خود به ترویج مفهوم و انجام پژوهش های غیر حیوانی از طریق نشریه ها و توسعه در اجتماعات علمی و رسانه ها می پردازد. عضویت فعال در گروه Eurogroup for Animals، شورای بین المللی حمایت از حیوانات در برنامه ICAPO) OECD) و تمرکز بر جایگزین سازی، بنیاد دکتر هادون را قادر ساخته است تا پیام خود را به صورت موثری در سطح جهانی انتقال دهد. بنیاد دکتر هادون در مقام خود با تمرکز بر سازمان های تخصصی غیر دولتی سعی در سرمایه گذاری و ترویج روش های جایگزین سازی دارد.

 منبع: en.wikipedia.org