مترجم: پرنیا صابر

دانشکده دامپزشکی  وسترن موقعیت ویژه ای برای آموزش و کسب مهارت‌های عملی از  سال اول، به‌همراه تجربیات بالینی گسترده‌ای در ۳ سال بعدی، ارائه میدهد.
شما لیست مهارتهایی که انتظار میرود در طول هر سال آموزشی در آنها حرفه‌ای بشوید را، دریافت میکنید و دانشکده با فراهم کردن تجربیات بالینی گسترده، به شما در اندوختن این  مهارت‌ها کمک میکند.

فلسفه ی احترام به حیات:

بر طبق فلسفه ی احترام به حیات،  حیوانات نباید برای اهداف آموزشی، آسیب ببینند.
شما بیهوشی و جراحی را با استفاده از مدلهای بیجا و یا مدل های دارای حرکت و دینامیک، شبیه سازهای کامپیوتری و در دروره‌های کارورزی  یاد میگیرید .
تمامی اجساد از منابع اخلاقی و طبق برنامه
WAVE)  Willed Deceased Animals for Veterinary Education)
تهیه می‌شوند.

شما قبل از انجام کار روی حیوانات زنده، زیر نظر کلینیک‌های دانشگاهی،  تمرین میکنید ودر انجام پروسه‌های بالینی،  مهارت  کسب می‌کنید.
هنگامی که مهارت لازم انجام تکنیک‌ها را به دست آوردید،  با استفاده از این مهارت‌ها روی حیوانات زنده‌ای که  در موقعیتهای درمانی واقعی هستند( یعنی روی بیماران واقعی)،  تجربیات قابل‌توجهی کسب خواهید کرد.

سال اول و دوم: مهارتهای بالینی

در سال اول و دوم شما با کار کردن در مراکز درمانی
Hills و Wellness Centers
تجربه کسب میکنید. در این مراکز کارهایی از قبیل معاینه های روتین بالینی، بازپروری و مراقبت سلامتی، ارتباط با مراجعه کنند‌گان  و ثبت  تاریخچه پزشکی را برای دوستان چهارپای دانشجو، پرسنل، دانشکده و  مدیران دانشکده وسترن انجام می‌دهید.
کلینیسین‌ها‌ی حاضر در بخش‌ها، بر چگونگی پیشرفت شما در تمامی کارها،  از ساده تا پیچیده،  نظارت دارند.

همچنین شما در کلینیک سیار دانشگاه
VACS: Veterinary Ambulatory community Service
نیز کار خواهید کرد.
این مینی‌بوس  یک کلینیک کاملا مجهز سیار محسوب میشود که شما  درآن  تجربه های ارزشمندی از قبیل معاینات فیزیکی، واکسیناسیون وسایر درمان‌ها تحت نظر و هدایت دانشکده، فرا خواهید گرفت.
در ضمن، آموزش‌های عملی مهمی را در مراکز
 و CVM Multidisciplinary Laboratories و  Cal-Poly Pomona Large Animal Facilities
چندین مرکز سواری محلی فرا خواهید گرفت.

 

سال سوم: دوره‌های بالینی

شما در این سالمهارتهای متعددی را با جزییاتشان میاموزید.  درطی سالهای تحصیل،  نه تنها مراقبتازسلامتی بیمار،  مراقبتهای اولیه و مراقبتهای ویژه،  بلکه ارتباط با بیمار، تغییر جایگاه در دانشکده و مهارتهای شغلی را نیز میاموزید.   یاد خواهید گرفت از مهارت حل مسئله خود در رویارویی با کیسهای مختلفی که با آنها مواحه می‌شوید،  استفاده کنید.
هر ۸ هفته یکبار برای ارزشیابی و آموختن فعالیتهای جدید و نیز ارزیابی آموخته‌هایتان،  به محیط دانشگاه بازخواهید گشت.

طی تحصیل  در سال سوم، دانش و مهارتهای شما  در طب دامپزشکی توسعه یافته و اضلاح می‌شود. و شما به  جایگاهی‌رسید طبق علاقه خود و انگیزه‌های شغلی خود، بخش‌های سال چهارم خود را انتخاب می‌کنید..

سال چهارم: بخش‌های چرخشی بالینی

سال چهارم برای تبدیل کردن شما به یک دامپزشک بامهارت تازه وارد طراحی شده است. در  این سال پایانی،  شما با کار در ۸دوره آموزشی چرخشی ۴ هفته‌ای، روی حرفه خود متمرکز می‌شوید.

مانند سه سال قبل، در این سال هم فهرست مهارت‌هایی که باید بیاموزید، راهنمای شما خواهد بود. شما میتوانید  محل آموزش دوره‌های چرخشی خود را از بین  طیف وسیعی از مراکز محتلف دامپزشکی مانند مطب‌ها،  آزمایشگاه‌ها، مراکز مشاوره ،  مراکز دولتی و غیره انتخاب کنید. این مراکز می‌توانند محلی، منطقه‌ای، ملی یا بین‌المللی  باشند.

شما حق انتخاب از بین طیف بزرگی از  کلینیک‌های  جنوب کالیفرنیا و حومه را برای آموزش سال‌های سوم و چهارم خود دارید که  تجربیات  زیادی برای شما به همراه خواهند داشت.
در زمان فارغ‌التحصیل شدن، شما دارای مهارت‌های تکنیکی و اطلاعات علمی کافی برای قبول شدن در امتحان بورد کشوری و ورود به نیروی کار هستید. علاوه بر این توانایی برقراری ارتباط قوی با بیماران را کسب کرده‌اید  که به شما کمک می‌کند  تا یک حامی دلسوز برای بیمارانتان باشید..

میراندا نوسک، دامپزشک فارغ التحصیل سال ۲۰۰۸ دانشگاه وسترن می‌گوید:
برای من خاصترین ویژگی برنامه تحصیلی، انتخاب  برنامه توسط خودم برای  سال چهارم  بود. من موقعیت این را داشتم تا در ۸ بیمارستان مختلف اسب در نقاط مختلف کشور باشم.  و علاوه بر آشنا شدن با حرفه‌ای‌ترین‌ها در این زمینه، این شانس به من داده شد تا بهترین طی دامپزشکی را بیاموزم.

منبع:

Clinical Experiences